• Home
  • Příběh Davídka Hermana

Příběh Davídka Hermana

Davídek se narodil jako zdravé miminko. V šestém týdnu jeho života došlo ke spuštění alarmu u monitoru dechu. U Davídka došlo ve spánku k zástavě dechu a krvácení do plic. Z postýlky jsem vytáhla jádrové tělíčko, ihned jsme ho začali oživovat a po příjezdu sanitky byl převezen do fakultní nemocnice v Hradci Králové na JIP. Pro záchranu syna lékaři udělali maximum. Syn byl pak ještě 48 hodin udržován v umělém spánku a na plicní ventilaci. 

Diagnóza zněla SIDS - syndrom náhlého úmrtí kojence s úspěšnou resuscitací. Jaké bude mít Davídek následky, nebyl nikdo schopen říct. Po Davídkově prvním roce života byla určená DMO. Diagnóza je spastická kvadruparéza s levostrannou převahou. Ve všech činnostech potřebuje dopomoc druhé osoby. Sám se nenají, nenapije, má epilepsii, dysartrii (řeč je velmi špatně srozumitelná). 

Celý náš život se točí kolem rehabilitací, protože bez nich by Davídek nebyl tam, kde je. Davídek ve svých čtyř letech udělal své první samostatné krůčky. Po nějaké době přišla bohužel epilepsie a došlo ke zhoršení a Davídek přestal chodit. V devíti letech prodělal operaci stahování čéšek. Po operaci a následné rehabilitaci došlo opět k velkému zlepšení a Davídek se znova naučil chodit a ujde sám několik metrů.

Jeho chůze není stabilní a tělo je pořád slabé. Cvičení bude vždy naše rutina. Ráda bych mu kromě rehabilitací dopřála chodící kolo Alinker, se kterým by získal větší svobodu a nezávislost. 

Mám ještě dvě dcery. Nelu, které je 17 let a nejspíš díky Davídkovi studuje zdravotnickou školu. O prázdninách a o víkendech chodí na brigádu do domova důchodců. Druhá dcera se jmenuje Karolína a je jí 12 let. I přes všechny tyhle komplikace se snažím dětem věnovat a zajistit jim šťastný život. 

Jako matka samoživitelka si bohužel kolo Alinker nemůžu dovolit a věřím, že kolo by Davídkovi udělalo velkou radost, protože by měl pocit, že konečně zvládá něco sám a není tak závislý jen na někom. 

Budu ráda za jakýkoliv finanční příspěvek. Olivia, maminka Davídka. 

Sledujte nás na sociálních sítích

KONTAKT

Jakub Kohoutek

zakladatel spolku

+420 775 941 506

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

SÍDLO

Brno - Staré Brno, Nové sady 988/2

IČO: 03720730

číslo účtu: 2800727944/2010

DŮLEŽITÉ ODKAZY

Designed by Weboo s.r.o.